Categoria: Estudis i projectes

Aturada cardíaca després d'una autointoxicació amb doxilamina

Tipografia
  • Més petit Petit Mitjà Gran Més gran
  • Per defecte Helvetica Segoe Georgia Times

La Unitat de Toxicologia Clínica, la Unitat de Cures Intensives i el Departament de Cardiologia de l'Hospital Universitari Son Llàtzer, l'Institut d'Investigació Sanitària Illes Balears (IdISBa) i el Servei d'Anàlisis Clíniques de l'Hospital Universitari Son Espases, han publicat una carta sobre aturada cardíaca després d'una autointoxicació insospitada amb doxilamina. També hi ha participat l'Institut de Medicina Legal de les Illes Balears.

Isabel Gomila, facultativa de la Unitat de Toxicologia Clínica de l'Hospital Universitari Son Llàtzer  i investigadora de l'IdISBa; Antònia Socias, Lorenzo Socias i Leticia Gutierrez, metges de la  Unitat de Cures Intensives de l'Hospital Universitari Son Llàtzer; Tomás Ripoll, cardiòleg de l'Hospital Universitari Son Llàtzer i investigador de l'IdISBa; Bernardino Barceló, facultatiu d'anàlisis clíniques de l'Hospital Universitari Son Espases; han publicat l'article amb el títol "Cardiac arrest following unsuspected self-poisoning with doxylamine"a la revista Therapeutic Drug Monitoring.

Referència de la carta
Gomila I, Socias A, Socias L, Gutierrez L, Ripoll T, Alarcón FJ, et al. Cardiac arrest following unsuspected self-poisoning with doxylamine. Ther Drug Monit. Gen 2022. doi: 10.1097/FTD.0000000000000960. PubMed PMID: 35026791.

Enllaços Bibliosalut

Mètriques
AltmetricAltmetric

[Font: Bibliosalut]

[Foto: Jarmoluk / Pastillas / CC BY-SA 2.0 ]